SARHISOB, NAZORAT, TAHLIL VA TAVSIYA
Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madrahimova Ruzimboyevna institut prorektorlari, bo‘lim boshliqlari, professor-o‘qituvchilari bilan uchrashib, o‘tgan 2022-2023-o‘quv yili davomida erishilgan yutuqlar, ish davomida yo‘l qo‘yilgan xato va kamchiliklar, shuningdek, yangi o‘quv yiliga puxta tayyorgarlik ko‘rish kabi masalalar yuzasidan fikr va mulohazalarini bayon qildi, zarur tavsiyalar berdi.
Uchrashuv davomida asosiy e’tibor ta’lim va tarbiyaning uzviy bog‘liqligini mahkam tutgan holda institutning ilmiy salohiyatini oshirish, xalqaro maydonga dadil kirib bora oladigan pedagog kadrlarni yetishtirib chiqarish, dunyo tan olgan ilmiy jurnallarda maqolalar chop qildirishni kuchaytirish, respublika va dunyo sahnida o‘z nufuzi hamda obro‘siga ega bo‘lgan oliygohni shakllantirish masalasiga qaratildi.
Kafedra mudirlari tomonidan eng muhim ilmiy ko‘rsatkichlarni o‘zida jamlagan o‘qituvchilar monitoringi tavsiflab berildi va mulohazalar tinglandi.
Aniqlik, ilmiylik, MUHOKAMA va MUNOZARA, TAHLIL va TAKLIFlar o‘z samarali natijalarini bermasdan qolmaydi, albatta!

RECTOR'S PLATFORM MEETING ANALYSIS AND RECOMMENDATION
Feruza Madrahimova Ruzimboyevna, the rector of Urgench State Pedagogical Institute, met with the institute's vice-rectors, heads of departments, and professors to discuss achievements made during the 2022-2023 academic year, as well as errors and shortcomings encountered during the work process. She also provided recommendations on how to better prepare for the upcoming academic year.
During the meeting, the main focus was on the importance of education and its relationship to character development. The rector emphasized the need to improve the institute's scientific capabilities, train qualified pedagogical personnel who can compete internationally, publish articles in prestigious scientific journals, and establish a reputation in the national and international arenas.
The heads of departments described the most important scientific indicators and presented their findings on the monitoring of teachers' teaching skills.
Clarity, scientific rigor, debate and analysis, and recommendations will undoubtedly yield fruitful results!