URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI VA OZARBAYJON MARKAZIY ILMIY KUTUBXONASI O'RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Xabar berayotganimizdek, ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova boshchiligida institut vakillari Ozarbayjon Respublikasi poytaxti Baku shahrida xizmat safarida bo'lib turibdilar.
Kuni kecha institutimiz delegatsiyasi Ozarbayjon markaziy ilmiy kutubxonasiga tashrif buyurdilar va u yerdagi kitoblar fondi bilan tanishdilar.
Institut vakillarini kutubxona bosh direktori Mamed Aliyev kutib oldi va u yerning faoliyati bilan tanishtirdi. Kutubxonada bugungi kunda bir yarim milliondan ortiq kitoblar fondi mavjud bo'lib, ular orasida O'zbekiston tarixiga oid adabiyotlar, shuningdek o'zbek tilidagi kitoblar ham mavjud.
Tashrif yakunida Urganch davlat pedagogika instituti va Ozarbayjon markaziy ilmiy kutubxonasi o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi. Endilikda institutimiz professor-o‘qituvchilari va doktorantlar, ilmiy izlanuvchilari va talabalar ilmiy tadqiqot ishlari uchun ushbu kutubxona fondidan foydalanishlari mumkin.

ПО ИТОГАМ ВИЗИТА БЫЛ ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ УРГЕНЧСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПЕДАГОГИЧЕСКИМ ИНСТИТУТОМ И ЦЕНТРАЛЬНОЙ НАУЧНОЙ БИБЛИОТЕКОЙ АЗЕРБАЙДЖАНА
Сообщаем вам, что представители Ургенчского государственного педагогического института под руководством ректора Ферузы Мадрахимовой в настоящее время находятся с деловой поездкой в ​​столице Азербайджанской Республики Баку.
Вчера делегация нашего института посетила Центральную научную библиотеку Азербайджана и ознакомилась с её книжным фондом.
Генеральный директор библиотеки Мамед Алиев приветствовал представителей института и ознакомил их с деятельностью заведения. Сегодня фонд библиотеки насчитывает более полутора миллионов книг, включая литературу по истории Узбекистана, а также книги на узбекском языке.
По итогам визита был подписан меморандум о сотрудничестве между Ургенчским государственным педагогическим институтом и Центральной научной библиотекой Азербайджана. Теперь профессора и преподаватели нашего института, а также докторанты, научные сотрудники и студенты могут использовать этот библиотечный фонд для научных исследований.