URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI VA OZARBAYJON MARKAZIY ILMIY KUTUBXONASI O'RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Xabar berayotganimizdek, ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova boshchiligida institut vakillari Ozarbayjon Respublikasi poytaxti Baku shahrida xizmat safarida bo'lib turibdilar.
Kuni kecha institutimiz delegatsiyasi Ozarbayjon markaziy ilmiy kutubxonasiga tashrif buyurdilar va u yerdagi kitoblar fondi bilan tanishdilar.
Institut vakillarini kutubxona bosh direktori Mamed Aliyev kutib oldi va u yerning faoliyati bilan tanishtirdi. Kutubxonada bugungi kunda bir yarim milliondan ortiq kitoblar fondi mavjud bo'lib, ular orasida O'zbekiston tarixiga oid adabiyotlar, shuningdek o'zbek tilidagi kitoblar ham mavjud.
Tashrif yakunida Urganch davlat pedagogika instituti va Ozarbayjon markaziy ilmiy kutubxonasi o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi. Endilikda institutimiz professor-o‘qituvchilari va doktorantlar, ilmiy izlanuvchilari va talabalar ilmiy tadqiqot ishlari uchun ushbu kutubxona fondidan foydalanishlari mumkin.

YESTERDAY, THE DELEGATION OF OUR INSTITUTE VISITED THE CENTRAL SCIENTIFIC LIBRARY OF AZERBAIJAN AND GOT ACQUAINTED WITH THE BOOK FUND THERE
As we inform you, the representatives of Urganch State Pedagogical Institute under the leadership of Feruza Madrakhimova, rector, are currently on a business trip to Baku, the capital of the Republic of Azerbaijan.
Yesterday, the delegation of our institute visited the Central Scientific Library of Azerbaijan and got acquainted with the book fund there.
Mamed Aliyev, the general director of the library, welcomed the representatives of the institute and introduced them to the activity of the place. Today, the library has a fund of more than one and a half million books, including literature on the history of Uzbekistan, as well as books in the Uzbek language.
At the end of the visit, a memorandum of cooperation was signed between the Urganch State Pedagogical Institute and the Central Scientific Library of Azerbaijan. Now professors and teachers of our institute and doctoral students, researchers and students can use this library fund for scientific research.