UrDPIDA YIL SARHISOBI VA YANGI YIL TADBIRI O'TKAZILDI
Bugun Urganch davlat pedagogika institutida 2023-yil sarhisobi va Yangi 2024-yil bayramiga bag'ishlangan tadbir bo'lib o'tdi.
Yil sarhisobiga bag'ishlangan tadbirni oliygoh rektori Feruza Madraximova ochib berdi va barchani tobora yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bilan samimiy muborakbod qildi. Yil davomida erishilgan yutuq va kamchiliklar yuzasidan fikr-mulohazalarini bildirdi.
Tadbirda rektor tomonidan bir guruh yoshlar taqdirlandi. Konsert dasturi va Yangi yil bayram kechasi bo'lib o'tdi. Xususan, talabalar tomonidan obrazli chiqishlar, viktorina o'yinlari, raqslar namoyish qilindi, yangi yil shukuhini o'zida aks ettiruvchi qo'shiqlar kuylandi. Yangi yilga bag'ishlab talaba-yoshlar tomonidan yasalgan turlicha qorbobo, qorqizlar, archa o'yinchoqlari va atributlar ko'rgazmasi namoyishi ham bo'lib o'tdi.

Year summary and New Year event were held at UrSPI
An event dedicated to the summary of 2023 and the celebration of the New Year 2024 was held today at the Urganch State Pedagogical Institute.
The rector of the university, Feruza Madrakhimova, opened the event dedicated to the summary of the year and sincerely congratulated everyone on the approaching New Year. He expressed his opinion on the achievements and shortcomings achieved during the year.
A group of young people was honored by the rector at the event. A concert program and a New Year's party were held. In particular, the students performed figurative performances, quiz games, dances, and sang songs reflecting the New Year's celebration. An exhibition of various Santa Clauses, snowmen, Christmas tree toys and accessories made by students for the New Year was held.