GLAZOV DAVLAT MUHANDISLIK-PEDAGOGIKA UNIVERSITETI HAMDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI O'RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Glazov davlat muhandislik-pedagogika universiteti hamda Urganch davlat pedagogika instituti o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
Xabar berganimizdek, bugun Rossiyaning V.G. Korolenko nomidagi Glazov davlat muhandislik-pedagogika universiteti rektori Yanina Aleksandrovna Chigovskaya-Nazarova, O'quv ishlari bo'yicha prorektor Yekaterina Kalinina Eduardovna hamda bir guruh mas'ullar Urganch davlat pedagogika institutiga tashrif buyurdilar.
Tashrif davomida Glazov davlat muhandislik-pedagogika universiteti hamda Urganch davlat pedagogika instituti vakillari o'rtasida bo'lib o'tgan uchrashuv so'nggida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Memorandum akademik, ilmiy va madaniy sohalarda hamkorliklarni yo‘lga qo‘yishga qaratilgan. Xususan, unda professor-o‘qituvchilar almashinuvi, ularning stajirovka va malaka oshirishini yo‘lga qo‘yish, ta’lim sohasidagi o‘zaro tajribalarni o‘rganish, ilmiy dastur va loyihalarni tashkillashtirish, o'zaro talabalar almashinuvini joriy etish kabi bir qator masalalar qamrab olingan.

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ ГЛАЗОВСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ИНЖЕНЕРНО-ПЕДАГОГИЧЕСКИМ УНИВЕРСИТЕТОМ И УРГЕНЧСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПЕДАГОГИЧЕСКИМ ИНСТИТУТОМ
Подписан меморандум о сотрудничестве между Глазовским государственным инженерно-педагогическим университетом и Ургенчским государственным педагогическим институтом
Напомним, сегодня Ургенчский государственный педагогический институт посетили ректор Глазовского государственного инженерно-педагогического университета имени В.Г. Короленко (Россия) Янина Александровна Чиговская-Назарова, проректор по учебной работе Екатерина Калинина Эдуардовна и группа официальных лиц.
В ходе визита по итогам встречи между представителями Глазовского государственного инженерно-педагогического университета и Ургенчского государственного педагогического института был подписан меморандум о сотрудничестве.
Меморандум направлен на налаживание сотрудничества в академической, научной и культурной сферах. В частности, он включает в себя ряд мероприятий, таких как обмен профессорами и преподавателями, установление их стажировок и повышения квалификации, изучение взаимного опыта в сфере образования, организация научных программ и проектов и их внедрение, освещены вопросы взаимного обмена студентами.