MOSKVA PEDAGOGIKA DAVLAT UNIVERSITETI HAMDA URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTI O'RTASIDA HAMKORLIK MEMORANDUMI IMZOLANDI
Xabaringiz bor, institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Diyorjon Abdullayev  Rossiya Federatsiyasining Moskva shahri Moskva pedagogika davlat universitetida bo‘lib o‘tayotgan “Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligida o‘qituvchilar ta’limi: kadrlar tayyorlash va integratsiyani rivojlantirish” mavzusida tashkil qilingan xalqaro forumda qatnashmoqda.
Xalqaro Forum yakunida Moskva davlat pedagogika universiteti hamda Urganch davlat pedagogika instituti o'rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi.
Memorandum akademik, ilmiy va madaniy sohalarda hamkorliklarni yo‘lga qo‘yishga qaratilgan. Xususan, unda professor-o‘qituvchilar almashinuvi, ularning stajirovka va malaka oshirishini yo‘lga qo‘yish, ta’lim sohasidagi o‘zaro tajribalarni o‘rganish, ilmiy dastur va loyihalarni tashkillashtirish, o'zaro talabalar almashinuvini joriy etish kabi bir qator masalalar qamrab olingan.

ПОДПИСАН МЕМОРАНДУМ О СОТРУДНИЧЕСТВЕ МЕЖДУ МПГУ И УРГЕНЧСКИМ ГОСУДАРСТВЕННЫМ ПЕДАГОГИЧЕСКИМ ИНСТИТУТОМ
Как известно, проректор института по научной работе и инновациям Диёржон Абдуллаев организовал в Московском государственном педагогическом университете г. Москвы, Российская Федерация, конференцию на тему «Педагогическое образование в странах Содружества Независимых Государств: подготовка и развитие интеграции». участвует в международном форуме.
По итогам Международного форума был подписан меморандум о сотрудничестве между Московским педагогическим государственным университетом и Ургенчским государственным педагогическим институтом.
Меморандум направлен на налаживание сотрудничества в академической, научной и культурной сферах. В США он включает в себя обмен профессорами и преподавателями, организацию их стажировок и повышения квалификации, изучение взаимного опыта в области образования, организацию научных программ и проектов, а также введение ряда взаимных обменов студентами.