URGANCH DAVLAT PEDAGOGIKA INSTITUTIDA 2023-2024 O'QUV YILIDA 130 NAFARDAN ORTIQ PROFESSOR-O‘QITUVCHILAR FAOLIYAT YURITDILAR
Urganch davlat pedagogika institutida 2023-2024 o'quv yilida 130 nafardan ortiq professor-o‘qituvchilar faoliyat yuritdilar. Professor-o‘qituvchilarga yaratilgan sharoitlar sababli, ular tomonidan o'tgan bir o‘quv yili davomida 105 ta darslik, monografiya va o'quv qo'llanmalar Oliy ta'lim, fan va innovatsiyalar vazirligi Muvofiqlashtiruvchi Kengashining ruxsat guvohnomasi orqali chop etildi.
Ma'lumot uchun, UrDPI professor-o‘qituvchilari tomonidan nashr qilingan darslik uchun mehnatga haq to‘lashning eng kam miqdori 8 barobarida, o‘quv qo‘llanma uchun mehnatga haq to‘lashning eng kam miqdori 4 barobarida, lug‘at, izohiy lug‘at va monografiya uchun mehnatga haq to‘lashning eng kam miqdori 3 barobarida institutning bujetdan tashqari mablag‘lari hisobidan rag‘batlantirilib kelinmoqdalar.

В 2023-2024 УЧЕБНОМ ГОДУ В УРГЕНЧСКОМ ГОСУДАРСТВЕННОМ ПЕДАГОГИЧЕСКОМ ИНСТИТУТЕ РАБОТАЛИ БОЛЕЕ 130 ПРОФЕССОРОВ.
В 2023-2024 учебном году в Ургенчском государственном педагогическом институте работали более 130 профессоров. Благодаря созданным для профессорско-преподавательского состава условиям за прошедший учебный год ими по утверждению Координационного совета Министерства высшего образования, науки и инноваций издано 105 учебников, монографий и учебных пособий .
Для справки: минимальная заработная плата за учебник, изданный профессорами УрДОПИ, составляет 8 раз, минимальная заработная плата за учебное пособие - 4 раза, словарь, толкование - в 3 раза, минимальная заработная плата за словарь и монографию поощряется за счет внебюджетных средств. средства института