URDPI TALABASI YOSHLAR O‘RTASIDA O‘TKAZILGAN JAHON CHEMPIONATINING BRONZA MEDALI SOHIBASIGA AYLANDI!
#xushxabar
#jahon_chempionati
#bronza_medali
Xabaringiz bor, Tojikiston poytaxti Dushanbe shahrida dzyudo bo‘yicha yoshlar o‘rtasida jahon chempionati bo‘lib o‘tdi. Dunyoning 60 dan ortiq mamlakatidan 450 nafarga yaqin sportchi qatnashgan mazkur musobaqada O‘zbekiston terma jamoasi ham katta tarkibda ishtirok etdi.
Quvonarlisi, jamoamiz tarkibida ishtirok etgan Urganch davlat pedagogika instituti Jismoniy madaniyat yo‘nalishi talabasi Muhammadsodiq Sodiqov (-100 kg) jahon chempionligi uchun kechgan bellashuvda yaponiyalik Nozomu Mikigani taslim etdi hamda oltin medalni qo‘lga kiritdi. Endilikda institutning yana bir talabasi Shirinjon Yo‘ldosheva (-78 kg) ham jahon chempionatining bronza medali sohibasiga aylandi.

СТУДЕНТ УРГПИ СТАЛ ОБЛАДАТЕЛЕМ БРОНЗОВОЙ МЕДАЛИ МОЛОДЁЖНОГО ЧЕМПИОНАТА МИРА!
Как известно, в Душанбе, столице Таджикистана, прошел молодежный чемпионат мира по дзюдо. В этом соревновании также приняла участие сборная Узбекистана, в которой приняли участие около 450 спортсменов из более чем 60 стран мира.
К счастью, студент факультета физической культуры Ургенчского государственного педагогического института Мухаммадсадик Содиков (-100 кг), участвовавший в нашей команде, в последних соревнованиях на первенство мира победил японца Нозому Микигу и завоевал золотую медаль. Теперь еще одна студентка института Ширинджон Ёлдошева (-78 кг) стала еще и обладательницей бронзовой медали чемпионата мира.