JAMIYATDA AYOLLARNING SIYOSIY FAOLLIGIGA BAG'ISHLANGAN ANJUMAN BO'LIB O'TDI
Bugun, 10-oktabr kuni Prezident xuzuridagi Davlat xizmatini rivojlantirish agentligi Xorazm viloyati filiali tomonidan "Jamiyatda ayollar siyosiy faolligi: muammo va istiqbollari" mavzusida anjuman bo'lib o'tdi.
Anjumanda Xorazm viloyati hokimi o'rinbosari Nigora Qutlimuratova, O'zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Xorazm viloyat Kengashi raisi Gulsara Qurbonboyeva, Urganch davlat pedagogika instituti rektori, pedagogika fanlari doktori Feruza Madraximova, Xorazm viloyat Davlat mehnat nazorati inspeksiyasi boshlig'i Hamid Sitchanov va boshqa mehmonlar hamda viloyatning barcha sohalardagi rahbar ayollari ishtirok etdilar.
Anjuman davomida mehmonlar tomonidan ayollarning jamiyatda ijtimoiy-siyosiy ishtirokini kuchaytirish, ularning jamiyatdagi rolini oshirish, gender tenglik masalalari va ayollarning ijtimoiy-iqtisodiy, huquqiy faolligini oshirish bo'yicha ma'ruzalar qilinib, erkin muloqot shaklida o'tkazildi.

В ОБЩИНЕ ПРОШЛА КОНФЕРЕНЦИЯ, ПОСВЯЩЕННАЯ ЖЕНСКОЙ ПОЛИТИЧЕСКОЙ АКТИВНОСТИ
Сегодня, 10 октября, в присутствии Президента Хорезмским областным филиалом Агентства развития государственной службы прошла конференция на тему «Политическая активность женщин в обществе: проблемы и перспективы».
В конференции приняли участие заместитель акима Хорезмской области Нигора Кутлимуратова, председатель Хорезмского областного совета Федерации профсоюзов Узбекистана Гульсара Гурбанбаева, ректор Ургенчского государственного педагогического института, доктор педагогических наук Феруза Мадрахимова, руководитель государственной инспекции труда В Хорезмской области приняли участие Хамид Ситчанов, другие гости и ведущие женщины во всех сферах региона.
В ходе конференции гостями были прочитаны лекции по вопросам усиления общественно-политического участия женщин в обществе, повышения их роли в обществе, вопросов гендерного равенства и повышения социально-экономической, правовой активности женщин, и она прошла в форма свободного диалога.