Urganch davlat pedagogika institutiga Rossiya Federatsiyasi Povoljya davlat jismoniy tarbiya, sport va turizm universiteti "Jismoniy madaniyat" kafedrasi professori, pedagogika fanlari doktori Zotova Firuza Raxmatullovna tashrif buyurdi hamda "Jismoniy madaniyat" kafedrasi mudiri O‘ktam Matnazarov hamrohligida institutning Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori Diyorjon Abdullayev, O‘quv ishlari bo‘yicha prorektori Umarbek Sheripov, Xalqaro hamkorlik bo'limi boshlig'i Jaloliddin Sa'dullayevlar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida o‘quv, akademik va ilmiy sohalarda hamkorliklarni yanada kengaytirish, xususan, hamkorlikda ilmiy materiallar chop qilish, ta’lim sohasida o‘zaro tajribalar almashish, ilmiy dastur va loyihalarni tashkillashtirish kabi bir qator masalalar yuzasidan fikrlar almashdilar.
Endilikda professor bir oy davomida institutimizning "Jismoniy madaniyat" kafedrasi talabalariga dars mashg'ulotlarini olib boradi.

СТУДЕНТОВ УрГПИ ПРЕПОДАЕТ РОССИЙСКИЙ ПРОФЕССОР
Ургенчский государственный педагогический институт посетила профессор кафедры «Физическая культура» Поволжского государственного университета физического воспитания, спорта и туризма Российской Федерации Зотова Фируза Рахматулловна в сопровождении заведующего кафедрой «Физическая культура» Руководитель Института по науке и инновациям Октам Матназаров встретился с проректором Диорджоном Абдуллаевым, проректором по учебной работе Умарбеком Шериповым, начальником управления международного сотрудничества Джалолиддином Садуллаевларом.
В ходе встречи они обменялись мнениями по ряду вопросов, таких как дальнейшее расширение сотрудничества в образовательной, академической и научной сферах, в частности, сотрудничество в издании научных материалов, обмен взаимным опытом в сфере образования, организация научных программ. и проекты.
Сейчас профессор уже месяц проводит занятия для студентов кафедры «Физическая культура» нашего института.