REKTOR G‘OLIB TALABALAR BILAN UCHRASHDI
Bugun Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova “Til bilimdonlari” respublika tanlovida 1-o‘rinni egallab, 8 million so‘m egasi bo‘lgan institut talabasi Barchinoy Ro‘zmetova hamda “Kitobxonlar yoshlar ligasi”ning respublika bosqichida 2-o‘rinni qo‘lga kiritgan iqtidorli talaba Sarvinoz Qurbonovalar bilan uchrashdi.
Uchrashuv davomida rektor Yangi O‘zbekistonda shunday vatanparvar, bilimli va mehnatsevar yoshlar kelajak bunyodkori ekanligini alohida ta'kidlab, yurtimiz ravnaqi uchun mehnat qilishdan charchamaslikni aytib o'tdi.

РЕКТОР ВСТРЕТИЛСЯ СО СТУДЕНТАМИ-ПОБЕДИТЕЛЯМИ
Сегодня ректор Ургенчского государственного педагогического института Феруза Мадрахимова встретилась со студенткой Барчиной Рузметова, которая заняла 1 место в республиканском конкурсе «Лингвисты» и получила 8 миллионов сумов, и со студенткой Сарвиноз Курбанова, которая заняла 2 место в республиканском этапе конкурса «Лига юных читателей»
В ходе встречи ректор подчеркнул, что такие патриотичные, образованные и трудолюбивые молодые люди являются творцами будущего Нового Узбекистана, и посоветовал им не уставать трудиться на благо развития нашей страны.