UrDPI VAKILI MDH MAMLAKATLARI O‘RTASIDA GUMANITAR HAMKORLIKNI YANADA RIVOJLANTIRISHGA BAGʻISHLANGAN XALQARO ANJUMANDA ISHTIROK ETDI.
UrDPI vakili MDH mamlakatlari o‘rtasida gumanitar hamkorlikni yanada rivojlantirishga bagʻishlangan xalqaro anjumanda ishtirok etdi.
Bugun, 27-noyabr sanasida, Rossiya davlat gumanitar universitetida “MDHning asosiy tashkilotlarining universitet gumanitar hamkorligi va Hamdoʻstlikka aʼzo davlatlardagi slavyan universitetlarining oʻzaro hamkorligining istiqbolli yoʻnalishlari. MDH integratsiya tuzilmalarini 2025 yilga va 2026-2030 yillar istiqbolli davrga rivojlantirish” mavzusidagi anjuman bo‘lib o‘tdi.
Ushbu anjumanda Urganch davlat pedagogika instituti nomidan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Diyorjon Abdullayev ishtirok etdi.
Mazkur anjumanda institutning joriy yil davomida hamkor oliygohlar bilan amalga oshirgan ilmiy, o'quv va xalqaro doiradagi hamkorlik ishlari eʼtirof etildi. Shuningdek, anjuman doirasida MDH mamlakatlari o‘rtasida gumanitar hamkorlikni rivojlantirish va kelajakdagi istiqbolli loyihalar muhokama qilindi. Ushbu tadbir MDH oligohlari o‘rtasida hamkorlikning mustahkamlanishida muhim ahamiyat kasb etadi.

ПРЕДСТАВИТЕЛЬ УрГПИ ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В МЕЖДУНАРОДНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ, ПОСВЯЩЕННОЙ ДАЛЬНЕЙШЕМУ РАЗВИТИЮ ГУМАНИТАРНОГО СОТРУДНИЧЕСТВА МЕЖДУ СТРАНАМИ СНГ.
Представитель УрГПИ принял участие в международной конференции, посвященной дальнейшему развитию гуманитарного сотрудничества между странами СНГ.
Сегодня, 27 ноября, в РГГУ «Перспективные направления университетского гуманитарного сотрудничества основных организаций СНГ и взаимного сотрудничества славянских вузов в государствах-участниках Содружества». Состоялась конференция на тему «Развитие интеграционных структур СНГ на 2025 и перспективный период 2026-2030 годов».
От Ургенчского государственного педагогического института в конференции принял участие проректор по научной работе и инновациям Диержон Абдуллаев.
На этой конференции было отмечено научное, образовательное и международное сотрудничество института с вузами-партнерами за этот год. В рамках конференции также обсуждалось развитие гуманитарного сотрудничества между странами СНГ и перспективные проекты будущего. Данное мероприятие имеет большое значение в укреплении сотрудничества между странами СНГ.