UrDPI VAKILI MDH MAMLAKATLARI O‘RTASIDA GUMANITAR HAMKORLIKNI YANADA RIVOJLANTIRISHGA BAGʻISHLANGAN XALQARO ANJUMANDA ISHTIROK ETDI.
UrDPI vakili MDH mamlakatlari o‘rtasida gumanitar hamkorlikni yanada rivojlantirishga bagʻishlangan xalqaro anjumanda ishtirok etdi.
Bugun, 27-noyabr sanasida, Rossiya davlat gumanitar universitetida “MDHning asosiy tashkilotlarining universitet gumanitar hamkorligi va Hamdoʻstlikka aʼzo davlatlardagi slavyan universitetlarining oʻzaro hamkorligining istiqbolli yoʻnalishlari. MDH integratsiya tuzilmalarini 2025 yilga va 2026-2030 yillar istiqbolli davrga rivojlantirish” mavzusidagi anjuman bo‘lib o‘tdi.
Ushbu anjumanda Urganch davlat pedagogika instituti nomidan Ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor Diyorjon Abdullayev ishtirok etdi.
Mazkur anjumanda institutning joriy yil davomida hamkor oliygohlar bilan amalga oshirgan ilmiy, o'quv va xalqaro doiradagi hamkorlik ishlari eʼtirof etildi. Shuningdek, anjuman doirasida MDH mamlakatlari o‘rtasida gumanitar hamkorlikni rivojlantirish va kelajakdagi istiqbolli loyihalar muhokama qilindi. Ushbu tadbir MDH oligohlari o‘rtasida hamkorlikning mustahkamlanishida muhim ahamiyat kasb etadi.

UrSPI REPRESENTATIVE PARTICIPATED IN AN INTERNATIONAL CONFERENCE ON STRENGTHENING HUMANITARIAN COOPERATION AMONG CIS COUNTRIES
UrSPI Representative participated in an International Conference on Strengthening Humanitarian Cooperation Among CIS Countries
Today, November 27, a conference titled “University Humanitarian Cooperation of Key CIS Organizations and Prospective Directions for Collaboration Among Slavic Universities in CIS Member States: Development of CIS Integration Structures for 2025 and the 2026–2030 Period” was held at the Russian State University for the Humanities.
Representing Urgench State Pedagogical Institute (UrSPI), Vice-Rector for Research and Innovation Diyorjon Abdullayev attended the event.
The conference highlighted UrSPI’s achievements in scientific, academic, and international collaborations with partner universities over the past year. Discussions also focused on promoting humanitarian cooperation among CIS countries and exploring future promising projects. This event holds significant importance in strengthening partnerships among higher education institutions within the CIS.