“O‘ZBEKISTON CHEMPIONATI”DA UrDPINING 3 NAFAR TALABASI OLTIN MEDALNI HAMDA 1 NAFAR TALABASI BRONZA MEDALNI QO‘LGA KIRITDI!
“O‘zbekiston chempionati”da UrDPIning 3 nafar talabasi oltin medalni hamda 1 nafar talabasi bronza medalni qo‘lga kiritdi!
Sportning gandbol turi bo‘yicha yoshlar (o‘g‘il va qizlar) (U-20) o‘rtasida o‘tkazilgan “O‘zbekiston chempionati”da Urganch davlat pedagogika institutining Aniq va amaliy fanlar fakulteti Jismoniy madaniyat yo‘nalishining 4 nafar talabasi Xorazm viloyati terma jamoasi tarkibida ishtirok etdi.
Gandbol bo‘yicha O‘zbekiston terma jamoasi sardori, “Xalqaro toifadagi sport ustasi” va II-MDH o‘yinlari qizlar musobaqasining “Eng yaxshi o‘yinchi”si Sevinch Erkaboyeva hamda O‘zbekiston terma jamoasi a'zolari, “Xalqaro toifadagi sport ustasi” Zulayho Marimboyeva va 1-bosqich talabamiz Shahrizoda Erkaboyevalar oltin medalni qo‘lga kiritgan bo'lsalar, yana bir iqtidorli talabamiz, terma jamoa sardori Tojiboy Latifov ham bronza medaliga egalik qildi.

НА «ЧЕМПИОНАТЕ УЗБЕКИСТАНА» 3 СТУДЕНТА УрГПИ ЗАВОЕВАЛИ ЗОЛОТУЮ МЕДАЛЬ И 1 СТУДЕНТ – БРОНЗОВУЮ МЕДАЛЬ!
На «Чемпионате Узбекистана»  3 студента   УрГПИ завоевали золотую медаль и 1 студент – бронзовую медаль!
Факультет точных и прикладных наук Ургенчского государственного педагогического института выиграл «Чемпионат Узбекистана» среди молодежи (юношей и девушек) (до 20 лет) по гандболу. В составе сборной Хорезмской области выступили 4 студента.
Севинч Эркабаева, капитан сборной Узбекистана по гандболу, «Мастер спорта международного разряда» и «Лучший игрок» соревнований среди девушек II-Игр СНГ, и члены сборной Узбекистана, «Мастер спорта международного разряда» Зулайхо Маримбоева и наша студентка 1 курса Шахризода Эркабоева завоевали золотую медаль, еще одна талантливая спортсменка нашей команды Капитан команды Тожибой Латифов также завоевал бронзовую медаль.