UrDPI REKTORI AQSHNING LINKOLN UNIVERSITETIDA BO‘LDI
Ayni kunlarda Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova Xorijiy tillar va Pedagogika fakulteti dekanlari bilan birgalikda Amerika Qo‘shma Shtatlarida xizmat safarida bo‘lib turibdilar. Bugun, 17-mart kuni institut vakillari AQSHning Oakland shahridagi Linkoln universitetiga borib, universitet prezidenti Mixail Brodskiy bilan uchrashdilar.
Maʼlumot uchun, 2024-yilda ushbu universitet va UrDPI o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolangan edi. Bugun bo‘lib o‘tgan uchrashuvda ikki oliy ta'lim muassasasi o‘rtasida hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi. M.Brodskiy institutimiz vakillarini Linkoln universitet faoliyati bilan tanishtirdi.

The rector of UrSPI visited Lincoln University in the USA
These days, the rector of the Urgench State Pedagogical Institute, Feruza Madrakhimova, together with the deans of the Faculty of Foreign Languages and Pedagogy, is on a business trip to the United States of America.
Today, on March 17, representatives of the institute visited Lincoln University in Oakland, USA, and met with the president of the university, Mikhail Brodsky.
For information, a memorandum of cooperation was signed between this university and UrSPI in 2024. At today's meeting, issues of expanding cooperation between the two higher educational institutions were discussed. M. Brodsky introduced the representatives of our institute to the activities of Lincoln University.