UrDPI PROREKTORI QOZOG‘ISTONDA "TARIXIY DO‘STLIK!" MAVZUSIDA MAHORAT DARSI O‘TDI
Xabaringiz bor, hozirda  Urganch davlat pedagogika instituti vakillari Qozog‘iston Respublikasida xizmat safarida bo‘lib turibdi.
Shu doirada institut ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektori, tarix fanlari doktori Diyorjon Abdullayev O‘zbekali Jonibekov nomidagi Janubiy Qozog‘iston davlat pedagogika universitetida bo‘lib, Jahon tarixi kafedrasi professor-o‘qituvchilari va talabalariga mahorat darsi o‘tdi.
Dars o‘zbek va qozoq xalqlari o‘rtasidagi tarixiy do‘stlik va hamkorlik aloqalari masalalarini qamrab olgan bo‘lib, unda ikkala qardosh xalqlarning qadim zamonlardan to hozirgi kungacha bo‘lgan mushtarak tarixi va madaniyati o‘z aksini topgan.

UrSPI Vice-Rector Holds Master Class in Kazakhstan on "Historical Friendship!"
As you know, representatives of Urgench State Pedagogical Institute are currently on a business trip to the Republic of Kazakhstan.
In this context, the Vice-Rector for Scientific Affairs and Innovations of the Institute, Doctor of Historical Sciences Diyorjon Abdullayev visited the South Kazakhstan State Pedagogical University named after Uzbekali Jonibekov and held a master class for professors, teachers and students of the Department of World History.
The lesson covered the issues of historical friendship and cooperation between the Uzbek and Kazakh peoples, reflecting the common history and culture of the two fraternal peoples from ancient times to the present day.