AQSHNING LOS ANJELES SHAHRIDA TESOL-2025 KONFERENSIYASI BO‘LIB O‘TMOQDA
Ushbu konferensiyada Urganch davlat pedagogika instituti rektori Feruza Madraximova hamda Filologiya va tarix, Pedagogika fakultetlari dekanlari ishtirok etmoqdalar.
Maʼlumot uchun, TESOL (Teaching English to speakers of other languages) – Ingliz tilini boshqa tillarda so’zlashuvchilarga o’qitish, bu sertifikat TEFL va TESL dan farqli o’laroq, istalgan davlatda ingliz tilini o’qitish huquqini beradi.
O‘tgan uch oy mobaynida UrDPIning bir guruh professor-o‘qituvchilari TESOL sertifikatiga o‘qitilib, ushbu sertifikatga ega bo‘ldilar. Keyingi bosqichlarda boshqa professor-o‘qituvchilarimiz uchun ham bu jarayon davom etadi.
Konferensiyada O‘zbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Maktab va maktabgacha taʼlim vazirligining vakillari ishtirok etmoqdalar.

TESOL-2025 CONFERENCE IS HELD IN LOS ANGELES, USA
Rector of Urgench State Pedagogical Institute Feruza Madrakhimova and deans of Philological and Historical, Pedagogical faculties are participating in this conference.
For reference, TESOL (Teaching English to speakers of other languages) is the teaching of English to speakers of other languages, a certificate that, unlike TEFL and TESL, grants the right to teach English in any state.
Over the past three months, a group of professors of the UrSPI have been trained in TESOL certification and received this certificate. In the later stages, this process will continue for our other professors.
The conference is attended by representatives of the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan and the Ministry of School and Preschool Education.