UrDPIDA XITOYLIK PROFESSOR INSTITUTDA XITOY TILINI IKKINCHI XORIJIY TIL SIFATIDA O‘QITISH BO‘YICHA MA'RUZA O‘QIDI
UrDPIda xitoylik professor institutda xitoy tilini ikkinchi xorijiy til sifatida o‘qitish bo‘yicha ma'ruza o‘qidi
Bugun, 30-may sanasida Urganch davlat pedagogika institutida Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti professori Dong Guojun tomonidan Filologiya va tarix fakulteti Xorijiy til va adabiyoti (ingliz tili) ta’lim yo‘nalishi talabalariga ma'ruza mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot davomida xitoy tilini ikkinchi xorijiy til sifatida o‘qitishning dolzarb jihatlari, samarali yondashuvlar hamda til ko‘nikmalarini shakllantirish bo‘yicha zaruriy va amaliy ko‘rsatmalar berildi. Professor Dong Guojun xorijiy til o‘qitishning integratsiyalashgan metodlari haqida ham batafsil ma’lumotlar berdi.
Endilikda kelgusi 2025-2026-o‘quv yilidan boshlab, Xorijiy til va adabiyoti (ingliz tili) ta’lim yo‘nalishi talabalariga ikkinchi xorijiy til sifatida xitoy tili o‘qitiladi.

A CHINESE PROFESSOR AT UrSPI DELIVERED A LECTURE ON TEACHING CHINESE AS A SECOND FOREIGN LANGUAGE AT THE INSTITUTE
Chinese professor delivers lecture at UrSPI on teaching Chinese as a second foreign language
Today, on May 30, a lecture session was held at the Urgench State Pedagogical Institute by Professor Dong Guojun of Gansu Agricultural University of China for students of the Foreign Language and Literature (English) department of the Faculty of Philology and History.
During the session, relevant aspects of teaching Chinese as a second foreign language, effective approaches, and necessary and practical instructions for the formation of language skills were provided. Professor Dong Guojun also provided detailed information on integrated methods of teaching a foreign language.
Now, starting from the upcoming 2025-2026 academic year, Chinese will be taught as a second foreign language to students of the Foreign Language and Literature (English) department.