UrDPIDA XITOYLIK PROFESSOR INSTITUTDA XITOY TILINI IKKINCHI XORIJIY TIL SIFATIDA O‘QITISH BO‘YICHA MA'RUZA O‘QIDI
UrDPIda xitoylik professor institutda xitoy tilini ikkinchi xorijiy til sifatida o‘qitish bo‘yicha ma'ruza o‘qidi
Bugun, 30-may sanasida Urganch davlat pedagogika institutida Xitoyning Gansu qishloq xo‘jaligi universiteti professori Dong Guojun tomonidan Filologiya va tarix fakulteti Xorijiy til va adabiyoti (ingliz tili) ta’lim yo‘nalishi talabalariga ma'ruza mashg‘uloti o‘tkazildi.
Mashg‘ulot davomida xitoy tilini ikkinchi xorijiy til sifatida o‘qitishning dolzarb jihatlari, samarali yondashuvlar hamda til ko‘nikmalarini shakllantirish bo‘yicha zaruriy va amaliy ko‘rsatmalar berildi. Professor Dong Guojun xorijiy til o‘qitishning integratsiyalashgan metodlari haqida ham batafsil ma’lumotlar berdi.
Endilikda kelgusi 2025-2026-o‘quv yilidan boshlab, Xorijiy til va adabiyoti (ingliz tili) ta’lim yo‘nalishi talabalariga ikkinchi xorijiy til sifatida xitoy tili o‘qitiladi.

КИТАЙСКИЙ ПРОФЕССОР ПРОЧИТАЛ ЛЕКЦИЮ О ПРЕПОДАВАНИИ КИТАЙСКОГО ЯЗЫКА КАК ВТОРОГО ИНОСТРАННОГО В ИНСТИТУТЕ УрГПИ
Китайский профессор прочитал лекцию в УрГПИ о преподавании китайского языка как второго иностранного
Сегодня, 30 мая, в Ургенчском государственном педагогическом институте состоялась лекция профессора Ганьсийского сельскохозяйственного университета Китая Дун Гоцзюня для студентов отделения иностранного языка и литературы (английского языка) филологического и исторического факультетов.
В ходе лекции были рассмотрены актуальные аспекты преподавания китайского языка как второго иностранного, эффективные подходы, а также необходимые и практические указания по формированию языковых навыков. Профессор Дун Гоцзюнь также подробно рассказал об интегрированных методах преподавания иностранного языка.
Теперь, начиная с предстоящего 2025-2026 учебного года, китайский язык будет преподаваться как второй иностранный студентам отделения иностранного языка и литературы (английского языка).