UrDPIDA “O‘ZBEK FOLKLORI RIVOJIDA XORAZM DOSTONCHILIK MAKTABINING O‘RNI” MAVZUSIDAGI RESPUBLIKA MIQYOSIDAGI ILMIY-AMALIY ANJUMAN BO‘LIB O‘TADI
UrDPIda “O‘zbek folklori rivojida Xorazm dostonchilik maktabining o‘rni” mavzusidagi respublika miqyosidagi ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tadi
2026-yil 19-fevral kuni Urganch davlat pedagogika institutida Xorazm dostonchilik epik an’analarini tadqiq etish va rivojlantirishga munosib hissa qo‘shgan, serqirra olim, O‘zbekiston xalq maorifi a’lochisi, filologiya fanlari doktori, professor Safarboy Ro‘zimboyevning ilmiy merosiga bag‘ishlangan “O‘zbek folklori rivojida Xorazm dostonchilik maktabining o‘rni” mavzusidagi respublika miqyosidagi ilmiy-amaliy anjuman bo‘lib o‘tadi.
Mazkur anjumanda respublikaning yetakchi olimlari, tadqiqotchilari, oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilari, mustaqil izlanuvchilar hamda soha mutaxassislari ishtirok etishi rejalashtirilgan.

A NATIONWIDE SCIENTIFIC AND PRACTICAL CONFERENCE TITLED “THE ROLE OF THE KHOREZM EPIC TRADITION SCHOOL IN THE DEVELOPMENT OF UZBEK FOLKLORE” WILL BE HELD AT UrSPI.
A nationwide scientific and practical conference titled “The Role of the Khorezm Epic Tradition School in the Development of Uzbek Folklore” will be held at Urganch State Pedagogical Institute (UrSPI).
On February 19, 2026, UrSPI will host a republican scientific and practical conference dedicated to the scholarly legacy of Safarboy Ro‘zimboyev, a versatile scholar who made a significant contribution to the study and development of Khorezm epic traditions, Honored Worker of Public Education of Uzbekistan, Doctor of Philological Sciences, Professor.
Leading scholars and researchers of the republic, professors and teachers of higher education institutions, independent researchers, and field specialists are expected to participate.